Potrebujete poradiť? 0940 052 867 Po - Pia 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodná stránka Mamin blog Tipy na hry a hračky pre deti od 2 rokov

Tipy na hry a hračky pre deti od 2 rokov

Tipy pre výber hier a hračiek 3. 9. 2023 4 minúty
Tereza Kotilová
Ako najšikovnejšie zabaviť energických dvojročných prieskumníkov a neposedníkov? Vyskúšajte, čo zafungovalo nám. V tomto veku sa deti rady podieľajú na všetkom, čo robíte vy. Takže najjednoduchšie je, nechať deti zapojiť sa, pozorovať a byť nápomocný vo chvíľach, kedy je to potrebné. Chcete si všedné činnosti oživiť hravejšou formou? Skúste na to použiť naše kreatívne hry a hračky, ktoré sú tou správnou voľbou pre dvojročné dieťa. Nebojte sa už v tomto veku vyskúšať prvé spoločenské hry určené pre tých najmenších – inšpirujte sa našimi tipmi na hry a hračky, ktoré sú vhodné aj ako darčeky.

Tipy na hry a hračky pre deti od 2 rokov

Dvojročné detičky, to sú väčšinou veľké hlavičky. Všetko musia vyskúšať, preskúmať, rozobrať. Niekedy je to s nimi ťažké, pretože nie vždy ich môžete zapojiť do činností, ktoré práve robíte. Ale skúste to, pretože toto obdobie je pre ne veľmi dôležité a my by sme im nemali brániť v tom, aby ho prežili naplno. Kompromisným riešením by mohlo byť ponúknutie vhodnej kreatívnej hračky či dômyselnej stavebnice. Nižšie nájdete naše konkrétne tipy.

10 obľúbených hračiek vlaňajších Vianoc pre dvojročné deti 

Prvotnú inšpiráciu môžete nasať z našich večných obľúbencov, medzi ktorými nájdete hneď niekoľko zaujímavých hier a hračiek. Tu je náš výber desiatich z nich

  1. Hmataj a nájdi Vilac 
  2. Hmatové loto – Zvieratká 
  3. Magnetické veselé zvieratká 
  4. Drevená balančná hra Veľryba 
  5. Mozaika Fantacolor Junior 
  6. Drevený montážny kufrík s náradím 
  7. Moja prvá drevená vláčikodráha 
  8. Xylofón a zatĺkačka 
  9. Triediaca hra – farebné krúžky a kolíčky 
  10. Drevený domček so zámkami Lilliputiens 

Tipy na hry a hračky: Drevený domček so zámkami Lilliputiens


Magnetické stavebnice 

S niektorými stavebnicami, trebárs s magnetickou stavebnicou SmartMax, sa dozaista zahrajú nielen deti, ale aj vy, rodičia. SmartMax je úplne bezpečná magnetická stavebnica, dimenzovaná pre malé detské ručičky. Deťom sa s magnetickými dielikmi ľahko stavia, a to ich motivuje k ďalším a ďalším pokusom.

Kreatívna magnetická stavebnica SmartMax

Pri výbere hračiek pre malé deti kladieme dôraz na bezpečnosť. V súčasnej dobe stúpa popularita hračiek z prírodného materiálu. Preto, pokiaľ chcete ísť touto cestou, vyberte magnetickú stavebnicu Tegu, ktorá je vyrábaná z ekologických materiálov a netoxických farieb vo férových podmienkach v štáte Honduras v Strednej Amerike. Táto stavebnica vyzerá na prvý pohľad veľmi obyčajne, ale opak je pravdou. Drevené magnetické doštičky rovnakého tvaru rozvíjajú kreativitu a predstavivosť našich detí. Budete veľmi prekvapení, čo deti dokážu vymyslieť a následne previesť do 2D a 3D stavieb. 
 

Magnetická stavebnica z prírodných materiálov

Puzzle, skladačky 

Pod vianočným stromčekom by nemala chýbať nejaká tá skladačka, mozaika či obľúbené puzzle pre potrápenie mozočka. Príde vám, že je ešte skoro? Nemyslíme si. Niektoré deti perfektne skladajú puzzle už okolo svojho druhého roka. Skúste jednoduchšie tvary s pár dielikmi a nechajte vaše dieťa predviesť vám svoj um. Trebárs vás prekvapí.

Tipy na hry a hračky: Geometrické tvary - skladačka

Guľôčkodráhy 

Medzi hravé klasiky patria obľúbené guľôčkové dráhy Kullerbü od známej značky HABA. Dráha Kullerbü je vyrobená z bukového dreva, preglejky a plastu. Je perfektná kombináciou drevených a plastových dielov a spája výhody týchto materiálov, vďaka ktorým sa robustný herný systém stane zábavným spoločníkom po celé detstvo. 

Herný systém guľôčkovej dráhy Kullerbü je navrhnutý tak, aby ho bolo možné flexibilne rozšíriť – všetky súpravy sú vzájomne kompatibilné. Výsledkom je celý rad rôznych konštrukčných možností, vďaka ktorým je Kullerbü zaujímavou a rozmanitou hračkou pre deti už od 2 rokov.

Tipy na hry a hračky: Guľôčková dráha Kullerbü

Kreatívne tvorenie s farbami a modelínou

Dvojročné deti sa už dokážu chvíľami hrať samé. Nie je to pravidlo, ale keď už na to príde, nechajme prúdiť ich fantáziu. Stačí im dať správnu pomôcku, ukázať im ako na to, a ony už ukážu, čo v nich je. Skúste trebárs našu hravú modelínu. Súprava obsahuje ako niekoľko farieb modelíny, tak rôzne formičky a vykrajovadlá , ktoré budú deti baviť. Čo dvojročné deti ďalej veľmi zaujíma sú ergonomické detské fixky, ktoré sa dajú použiť aj ako prstové farby. 

Tipy na hry a hračky: Ergonomické fixky

 

Hudobné hračky 

Hudba je prirodzenou súčasťou detského sveta. Prináša deťom poučenie, zábavu a radosť. Je preukázané, že hra na hudobné nástroje tiež pomáha rozvíjať matematické a logické myslenie. 

Agátin svet vyberá pre vaše deti kvalitné hudobné hračky, ktoré v tomto rozvoji budú skvelými pomocníkmi. Ide najmä o drevené hudobné hračky, ktoré vyrábajú francúzske značky Janod a Djeco. Vyznačujú sa nápaditým dizajnom, ktorý hrá veľkú rolu v motivácii detí vziať nástroj do ruky a skúšať na neho hrať. 

Dvojročným deťom dozaista urobí veľkú radosť robustný bubienok, tamburínka alebo xylofón

Tipy na hry a hračky: Xylofón Animambo

 

Bábiky a bábätká pre najmenších

Deti v tomto veku veľa zrkadlia – nás – rodičov. Najprirodzenejšou hrou je tak pre nich hra na mamičku a tatka. Na to im najlepšie poslúžia roztomilé bábiky. Nech už vyberiete skôr realistické bábätko alebo látkovú bábiku, zožnete úspech. Videli ste našu poslednú novinku v tomto sortimente 👉  bábiky Djeco Pomea?  

Tipy na hry a hračky: Bábiky Djeco Pomea

 

Prvé spoločenské hry pre najmenších hráčov

Zvláštnu pozornosť si zaslúžia spoločenské a didaktické hry, o ktoré sa deti v tomto veku môžu začať zaujímať. Niektoré si v nich záľubu nájdu skôr, iné neskôr. Okolo 2,5 roka už prvé spoločenské hry budú zvládať všetky deti. Nečakajte však, že hneď perfektne pochopia princíp hrania, že sa prispôsobia všetkým nastaveným pravidlám a budú mať dosť trpezlivosti dohrať hru do konca. Musíte na ne pomaly. Sprvu to bude skôr o vašej trpezlivosti. Avšak vydržte, pretože hraním hier sa deti učia veľmi dôležité zručnosti. Navyše tak spoločne prežijete pekné chvíle a vybudujete si v rodine príjemný zvyk hrania hier, ktorý postupne oceníte tým viac, čím budú deti väčšie.

Ideálnou prvou hrou je za nás hra kooperatívna. V takom type hry totiž nehrá jeden proti druhému, ale hráte všetci spoločne proti potenciálnemu nepriateľovi. Jednoznačne odporúčame vyskúšať na začiatok hru Ovocný sad – Moja prvá hra, kde je jasným nepriateľom havran, ktorý vám chce vyzobať všetko nepozbierané ovocie z vášho sadu. Dokážete spoločnými silami premôcť havrana a pozbierať všetko ovocie skôr, než vám uškodí? 

Prvé spoločenské hry pre dvojročné deti


Veríme, že ste si z našej inšpirácie vybrali tie svoje hry a hračky pre vaše dvojročné detičky. Prajeme, nech im urobia veľkú radosť!

Online obchod
Zdieľať
Tereza Kotilová Píšem pre vás inšpiratívne články na Agátin blog. Také články, ktoré vám pomôžu s výberom hier, hračiek a pomôcok pre vaše deti. S veľkou radosťou niektoré hračky z Agátinho sveta osobne testujem v praxi, a to pod odborným dohľadom mojej dcéry Rozálie.