Potrebujete poradiť? 0940 052 867 Po - Pia 9:00 - 15:00
0
Košík

Nechajte sa previesť
svetom hračiek

Cena:
Predajne:
Príznak:
Rozvíja:
Typ hračky:
Určené pre:
Vek:
Vymazať filter
Potrebujete poradiť?
Linda Hodková

SmartMax

Ako názov naznačuje, SmartMax sú chytré stavebnice, s ktorými vaše deti zažijú veľa zábavy. Značka SmartMax pochádza z Belgicka. Spolu so SmartGames a GeoSmart sa radia k vzdelávacím magnetickým hrám, ktoré dokážu strhnúť pozornosť každého dieťaťa.

Smartmax sú úžasné stavebnice s magnetmi, ktoré umožňujú deťom prebádať fascinujúci svet magnetickej príťažlivosti úplne bezpečným spôsobom. Jednotlivé dieliky stavebnice sú dostatočne veľké. Malé deti ich ľahko uchopia a zároveň nehrozí ich prehltnutie. Navyše sú vyrobené z vysoko odolného materiálu. Ani pri hrubšom zaobchádzaní sa dieliky deťom nepodarí rozbiť, a tak sú magnety, umiestnené vnútri dielikov, dokonale chránené. Dieliky stavebníc SmartMax zvládnu spojiť deti už od jedného roka. Stačí vziať tyčinku, ktorá vo svojom tele ukrýva dva magnety s opačnými pólmi, a pripojiť k nej guľôčku či ďalšiu tyčinku. Je to také jednoduché! Spoje vďaka magnetom držia pevne. Postaviť sa dajú 2D aj 3D objekty. Čo vaše deti vytvoria, záleží len na ich predstavivosti.

Základnými stavebnými prvkami stavebnice SmartMax sú tyčinky a guľôčky. Všetky tyčinky v stavebnici sú magnetické. Studené farby (zelená, modrá, fialová a biela) majú svoj severný pól smerovaný von a teplé farby (červená, žltá, oranžová a ružová) majú naopak smerovaný von svoj južný pól. To znamená, že sa studené farby navzájom odpudzujú, ale keď k modrej pridáte červenú, budú sa priťahovať. Ďalšou časťou základnej sady sú spomínané guľôčky, ktoré sa prichytia na akúkoľvek tyčinku. Na jednu guľôčku sa zmestí viac ako 20 tyčiniek. Magnety dlhších tyčiniek sú silnejšie, ako u kratších tyčiniek. Vďaka tomu zdvihnú viac váhy a aj ich spojenie je silnejšie.

Magnetické stavebnice SmartMax podporujú detskú tvorivosť, zlepšujú manuálnu zručnosť, rozvíjajú plánovanie aj konštrukčné zručnosti, posilňujú priestorovú predstavivosť a schopnosť riešiť problémy. Hoci sa môže zdať deťom stavebnica čarovná, je založená na základných fyzikálnych princípoch, ktoré môžete dieťaťu pri hre so stavebnicou názorne načrtnúť. Každá sada SmartMax obsahuje návod s vysvetlením magnetických javov a prevedie vás prvými stavebnými projektmi. Stavebnica SmartMax získala cenu Hračka roku 2010 v Holandsku a cenu Hračka roku 2012 v Belgicku. V r. 2014 a 2015 za ňu získal Agátin svet tiež dve významné české ocenenia: Grand Prix a Správna hračka.

Chcem vedieť viac

Agátine najobľúbenejšie magnetické stavebnice

Zobrazujem 1 - 24 z 31
< 1