Potrebujete poradiť? 0940 052 867 Po - Pia 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodná stránka Hodnoty a korene Agátinho sveta

Hodnoty a korene Agátinho sveta

Aký bude Agátin svet? „Máme radi živé deti, žiadne cukrové bábiky sediace v kúte. Ale deti so šibalskými iskričkami v očiach a šibalským úsmevom, ktoré svet okolo seba preskúmavajú a poznávajú odhodlane.“ Vraví Kristýna. A tak bolo od začiatku jasné, že Agátin svet nebude sladký, ale kreatívny a aktívny.
V Agátinom svete sú deti rešpektované ako plnohodnotné osobnosti, ktoré si zaslúžia kvalitu a klasické akčné detstvo off-line. Bez blikajúcich a pípajúcich prístrojov, avšak plné skúseností, hľadania, objavovania, dobrodružstiev, snov, občas natlčených kolien i neprítomných pohľadov (uprených do svete fantázie), skrátka detstvo plné zážitkov, smiechu i sĺz.
V Agátinom svete deti prežívajú také detstvo, ktoré ich najlepšie pripraví na život v modernej spoločnosti. V nej totiž uspeje – a predovšetkým prežije šťastný, ľudstvom naplnený život – len ten, kto naozaj žil a žije tu a teraz.

„Ako skĺbiť starostlivosť o deti a podnikanie?“...

... to bol jeden z prvých problémov, ktoré museli sestry vyriešiť. A nielen vďaka tomu, že sa skvele doplňujú, tento problém vyriešili hravo. Pracujú na plný plyn a neustále sa snažia Agátin svet rozvíjať, ale rodina je pre nich vždy na prvom mieste. A pretože vedia, ako je pre mamičky s deťmi náročné nájsť prácu, ktorá im umožní sebarealizáciu i starostlivosť o rodinu, rozhodli sa vytvoriť pracovné miesta práve pre mamičky s deťmi.
„Vďaka Agátinmu svetu môžeme realizovať svoju víziu v priateľskom prostredí príjemných ľudí. Motivuje nás, že naši zákazníci sú taká istá krvná skupina aktívnych rodičov ako my. Podnikanie nám dáva slobodu utvárať svet – napríklad ten Agátin – podľa vlastných hodnôt a tešíme sa tiež z toho, že môžeme so sestrou zdieľať naše životy, aj keď už dávno nie sme deti.“
 

Agátin svět a jeho děti
 

Hodnoty a princípy, na ktorých stojí Agátin svet

  • Agátin svet sa neustále rozvíja. Každoročne vylaďujeme jedinečnú ponuku zmysluplných a rozvíjajúcich hier, hračiek a knižiek. Od roku 2011 postupne pribúdajú kamenné predajne.
  • Koncept Agátinho sveta je unikátny v tom, že si zakladateľky starostlivo vyberajú sortiment od preverených výrobcov, ktorý vyznávajú rovnaké princípy kvality. Počínajúc estetickým a praktickým dizajnom a hernou hodnou pre deti, končiac kvalitou výrobu a férovým fungovaním výrobcu ako firmy.
  • Kvalita je pre Agátin svet kľúčová. Aj preto vznikol projekt Dobrá hračka, súťaž, v ktorej rodičia vyberajú tie najprínosnejšie hračky.
  • V Agátinom svete nenájdete licenčné výrobky. Hračka, ktorá sa do Agátinho sveta dostane, musí preukázať svoj prínos pre hravý rozvoj dieťaťa sama o sebe, nie tým, že je na nej nalepený reklamný obrázok.
  • Agátin svet inšpiruje pri vyberaní hier a hračiek pre deti a radí u dôležitých rozhodnutí, akými sú výber správneho školského batohu či aktovky.
  • V živote je potrebné byť veľkorysý a mať otvorené srdce. Preto v Agátinom svete nájdete námety a šablóny na tvorenie k stiahnutiu zadarmo a preto Agátin svet podporuje tých, ktorí nemali v živote toľko štiastia ako my ostatný.
  • Najväčším darčekom pre rodičov a deti je Festival kreatívneho a logického hrania, ktorý sa koná v Prahe i Brne (už 6 ročníkov). Ide o rodinný deň plný kreatívnych dielní, logických hier, netradičných stavebníc,... a vstup je samozrejme ZADARMO.
Kateřina sa stará o Facebookovú stránku Agátinho sveta, je tiež autorkou mnohých článkov Agátinho blogu. Skúma vlastnosti našich hračiek do najmenšieho detailu. O získané poznatky sa delí v pravidelných rubrikách, ktoré sú súčasťou našich newsletterov.