Agátka pre vás pečie internetové sušienky , aby vám uľahčila nakupovanie. Používaním webu súhlasíte s ich použitím.
Nová séria Agáta TV 2021 - sledujte
Potrebujete poradiť? 0940 776 194 Po - Pia 9:00 - 15:00
0
Košík

Nechajte sa previesť
svetom hračiek

Cena:
Príznak:
Ekologický výrobok:
Elektrické:
Rozvíja:
Typ hračky:
Určené pre:
Vek:
Vymazať filter
Potrebujete poradiť?
Monika Slabá

Brio

Švédska firma BRIO sa zaoberá výrobou drevených hračiek viac ako 130 rokov. Bola prvá na svete, ktorá začala vyrábať drevené vláčikodráhy, a venuje sa im dodnes. Čistý a jednoduchý dizajn základných prvkov, precízna výroba a použitie kvalitného bukového dreva z trvalo udržateľných lesov, sú významné charakteristické znaky vláčikových dráh Brio i stavebníc Brio Builder, ktoré ich odlišujú od ostatných.

História značky Brio začína v roku 1884 v Osby, v malom mestečku v južnom Švédsku, kde pán Ivar Bengtsson v 18 rokoch začína s predajom pletených košov. Jeho podnikaniu sa darí, a tak v roku 1907 vzniká prvá hračka - drevený koník. Postupne rastie sortiment a rozširuje sa aj firma, ktorú v roku 1908 predáva pán Ivar svojim trom synom. Nasledujúci rok dostáva firma svoj názov BRIO (skratka Bröderna Ivarsson Osby, teda Bratia Ivarsson z Osby) a hračky sa stávajú dôležitou súčasťou sortimentu. Firma sa stále rozširuje. V roku 1920 začína dovážať nemecké kočíky a od r. 1958 vyrába prvé drevené vláčiky, ktoré sa stali jednými z najobľúbenejších hračiek. V súčasnej dobe sa pôvodne malý rodinný podnik rozrástol do veľkej globálnej spoločnosti s pobočkami po celom svete.

Hraním s vláčikodráhou alebo so stavebnicou Brio deti rozvíjajú manuálnu zručnosť aj jemnú motoriku, posilňujú trpezlivosť a predovšetkým zapájajú svoju fantáziu. Brio je záruka kvality a nikdy nekončiacej zábavy pre vaše deti. Nastupovať, zábava začína.
Chcem vedieť viac
Zobrazujem 1 - 24 od 56
< 1 3