Potrebujete poradiť? 0940 052 867 Po - Pia 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodná stránka Agátin hravý festival

Agátin hravý festival

Festival kreatívneho a logického hrania sa stal súčasťou Agátinho sveta. Sedem rokov sme spoločne s vami rozdávali radosť v Brne v Lužánkách a v Prahe na Střeleckom ostrove. Festivalové dni boli pre nás odmenou, spokojné detské oči žiarili a smiech znel pri každom stanovišti. V minulom roku sme, bohužiaľ, nemohli realizovať festival vo svojej obvyklej podobe, ale podelili sme sa s vami o naše skúsenosti s hrami, hračkami či stavebnicami z našich domovov.

Žijeme v Agátinom svete

Zakladateľky Agátinho sveta chceli pre svoje deti akčné detstvo off-line, plné hrania, tvorenia, objavovania, skúšania... skrátka plné zmysluplného hrania. Začali zháňať kvalitné a kreatívne hračky, ktoré na českom trhu nenachádzali. O svoje objavy sa chceli podeliť s ďalšími rodičmi, ktorí vyznávajú podobné hodnoty. Tak boli postavené základy Agátinho sveta, ktorý dnes tvorí nielen e-shop a kamenné predajne, ale i ten najhravejší festival, Agátin Festival kreatívneho a logického hrania, ktorý má za sebou už 7 krásnych ročníkov!
 

Festival kreatívneho a logického hrania: deň plný tvorenia pre deti i rodičov

Festival kreatívneho a logického hrania je hravým, logickým a kreatívnym vyústením širšieho konceptu obchodu Agátin svet. Počas roka prebieha intenzívna príprava festivalu a veľká vďaka patrí všetkým kolegyniam z Agátinho sveta. Pripravovali pre deti program s množstvom zábavy, súťaže i hry s odmenami. V deň festivalu kreatívneho a logického hrania navštívia stovky detí s rodičmi Střelecký ostrov a Lužánky v Brne. Rodičia s deťmi sa spoločne hrajú, stavajú, skladajú a lámu si hlavičky.


Aktivity sú rozdelené do troch vekových kategórií. Najmenšie deti od 1 do 3 rokov sa pohrali napríklad v hernom kútiku pre bábätká a batoľatá, v herni didaktických hračiek, vytvorili umelecké dielo v našej dielničke, preskúmali svet magnetov či objavili kúzlo drevených kociek. Predškoláci vyskúšali stavať z najrôznejších typov stavebníc, popremýšľali nad hlavolamami, vyrobili si obrázok alebo zložili 3D obrázok z papiera. Poslednou kategóriou sú školáci, ktorí vyskúšali zaujímavé spoločenské hry, rozlúskli hlavolamy alebo napríklad vyrobili linoryt. Na festivale si každé dieťa našlo zábavu! Zaspomínajte s nami na tieto prekrásne dni!Prečítajte si článok, ako sa na našich festivaloch v minulých rokoch páčilo jednej z našich maminiek – ambasádoriek, Jane Chlupovej alias @blogzrzky.

Hravý festival: Letos jsme doma

V minulom roku sa festival kvôli pandemickým opatreniam presunul do on-line sveta. Preto bolo možné jeden týždeň v apríli (8.4. – 14.4.2020) za pomoci Facebooku a YouTube sledovať každý deň rad videí, recenzií, súťaží a ďalších príspevkov. Osemnásť rodín z Agátinho sveta sa zapojilo do on-line aktivít.


 
Spätná väzba na on-line festival bola pozitívna a všetkým ďakujeme za komentáre. Vzhľadom k trvajúcemu núdzovému stavu i po skončení festivalu sme sa rozhodli pokračovať v natáčaní pod projektom Agáta TV. Tento projekt vás nechá nazrieť pod pokrievku stavebníc a tvorenia, prinesie zaujímavé rozhovory nielen s odborníkmi v oblasti rozvoja detí, ale tiež predstavíme výrobcov hračiek, vydavateľstvá a mnoho ďalšieho.
 
Kristýna je zakladateľka a duša Agátinho sveta, ktorému dáva smer. Spolu so svojou sestrou Luciou skúmajú tuzemský i zahraničný trh, aby do sortimentu začlenili tie najlepšie hry a hračky. Pretože len hry, hračky, knižky a stavebnice, ktoré vynikajú prínosom pre deti, kvalitou spracovania, bezpečnosťou aj dizajnom môžu do Agátinho sveta. A taký je potom svet, ktorý pre nás tvoria.