Potrebujete poradiť? 0940 776 194 Po - Pia 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodná stránka Mamin blog Ako vybrať magnetickú stavebnicu?

Ako vybrať magnetickú stavebnicu?

Tipy pre výber hier a hračiek 23. 2. 2020 3 minúty
Kateřina Hrubešová
Ktorá magnetická stavebnica prinesie práve vášmu dieťaťu najviac pestrého hrania? Ako spoznať stavebnicu, ktorá bude pre dieťa náročná "tak akurát", bude ho baviť a vďaka tomu bude rozvíjať jeho priestorovú predstavivosť a konštrukčnú zručnosť?

Pre deti od 1 do 3 rokov

Najmenšie deti sa so stavaním i s fungovaním magnetov ešte len zoznamujú. Nehrajú sa tak, že by stavali niečo konkrétne, väčšinou proste "len" stavajú a skúšajú, čo sa stane, keď... Hra je pre nich sama o sebe veľkým zážitkom, ktorý postupne spracovávajú do skúseností. Tie im neskôr pomôžu už stavať cieľavedome konkrétne stavby, dopravné prostriedky, zvieratká...

Odporúčanie: Vyberte teda deťom stavebnicu, ktorá je dostatočne neutrálna (jednoduché základné diely), bezpečná a prispôsobená pre manipuláciu malými detskými ručičkami.

Náš tip: Zvoľte niektorú zo základných súprav belgickej stavebnice SmartMax. Jej veľké magnetické tyčky sa deťom dobre držia v rukách, je úplne bezpečná (bezpečnostná certifikácia už pre deti od 1 roka) a umožňuje preskúmavať stavanie krok po kroku – od jednoduchých spojov po zložitejšie stavby.

Pre deti od 3 do 5 rokov

Deti od 3 rokov vyššie už stavajú s konkrétnym cieľom: postaviť dom, auto, zámok, guľôčkovú dráhu... Je preto vhodné im obohatiť hru o prvky, vďaka ktorým budú môcť realizovať svoje predstavy. 


 

Náš tip: Vyššie rady magnetickej stavebnice SmartMax obsahujú špeciálne dieliky, ktoré umožňujú stavať guľôčkovú dráhu, vymýšľať najrôznejšie druhy dopravných prostriedkov alebo stavať obrovské stavby a skúmať tak prírodné zákonitosti (gravitácia, statika...). 

Pre predškolákov a malých školákov

Stavanie je pre väčšie deti radosť i výzva: chcú postaviť čo najreálnejšie zviera, čo najsilnejší dopravný prostriedok alebo čo najneobvyklejšiu stavbu. Na to potrebujú dostatok dielov ako základných, tak i špecifických tvarov. Magnety musia byť dosť pevné, pretože deti pri svojom stavaní testujú hranice možného. Pre školákov sú tiež veľmi vhodné dvojrozmerné (ploché) magnetické dieliky. Umožňujú deťom vytvárať priestorové tvary, a pritom deti nútia premýšľať o tom, čo a ako stavajú (aby stavba držala).

Náš tip: Inovatívna stavebnica GeoSmart je pre školákov ako uliata. Krásne dieliky mnohých tvarov a farieb s veľmi silnými magnetmi, doplnené o kolieska, otočné dosky a pod., predstavujú skvelý základ pre realizáciu akýchkoľvek nápadov. Hra s magnetickou stavebnicou GeoSmart tiež skvele podporuje školské látky: geometriu v ploche i priestore, aritmetiku (zlomky), fyziku, a pod.

Online obchod
Zdieľať
Kateřina Hrubešová Kateřina sa stará o Facebookovú stránku Agátinho sveta, je tiež autorkou mnohých článkov Agátinho blogu. Skúma vlastnosti našich hračiek do najmenšieho detailu. O získané poznatky sa delí v pravidelných rubrikách, ktoré sú súčasťou našich newsletterov.
NAJŠIRŠÍ VÝBER
KREATÍVNYCH HRAČIEK V SK
ZDRAVOTNÁ NEZÁVADNOSŤ
VŠETKÝCH HRAČIEK
POŠTOVNÉ ZADARMO
PRI NÁKUPE NAD 65 €