Potrebujete poradiť? 0940 052 867 Po - Pia 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodná stránka Mamin blog Rozvíjame predškolákov s magnetickou stavebnicou SmartMax

Rozvíjame predškolákov s magnetickou stavebnicou SmartMax

Rozvíjame predškolákov 8. 4. 2022 2 minúty
Kateřina Hrubešová
Magnetická stavebnica SmartMax patrí medzi najžiadanejšie hračky pre malé deti. Je to jednoduchá stavebnica, ktorá zabaví deti na dlhú chvíľu. Tyčinky i gule sú dostatočne veľké a malé deti ich ľahko uchopia a nehrozí nebezpečenstvo prehltnutia. Táto stavebnica je ideálna pre hravý rozvoj predškolákov: potrénujú si farby, tvary, abecedu i čísla.
Rozvíjame predškolákov s magnetickou stavebnicou SmartMax

Vďaka tejto stavebnici sa deti naučia, ako fungujú magnetické javy. Jednotlivé diely držia pohromade vďaka magnetom, preto je stavanie so SmartMaxom jednoduché i pre malé deti, ktoré ešte nemajú tú správnu trpezlivosť. Navyše rozvíja u detí kreativitu a jemnú motoriku. Väčšie deti – predškoláci – si s touto stavebnicou bezpochyby pocvičia tiež predstavivosť, nakoľko táto magnetická stavebnica umožňuje deťom zostaviť takmer čokoľvek. Stavby dvojrozmerné i trojrozmerné.
 

Rozvíjame priestorovú a geometrickú predstavivosť, pripravujeme sa na školu

Deti môžu postupovať od tých najjednoduchších stavieb k zložitejším. Všetky súpravy stavebníc sú navzájom kompatibilné. Pre menšie deti odporúčame začať so štartovacou súpravou alebo niektorou zo súprav, z ktorých deti skladajú rôzne postavičky alebo zvieratká ako napr. Moje prvé zvieratká z farmy, Moje prvé dinosaury, Môj prvý vláčik so zvieratkami a ďalšie. Základnú súpravu môžete neskôr rozšíriť o súpravy s krátkymi a dlhými tyčinkami či magnetickými guľami.

SmartMax: Rozvíjame priestorovú a geometrickú predstavivosť, pripravujeme sa na školu

Každá stavebnica obsahuje návod, kde sú vyobrazené jednotlivé stavby, ktoré môžete zostaviť. Deti tu tiež uplatnia fantáziu a tvorivosť a úplne odporúčame nechať deťom priestor pre vlastný prejav. Pri mnohých budúcich povolaniach je fantázia predpokladom úspechu. 

Deti trénujú hrou farby, počty a dokonca v škôlkach ju používajú ako didaktickú pomôcku na precvičovanie základných geometrických tvarov. Nebojte sa do stavania zapojiť a dávajte deťom otázky, vďaka ktorým im pomôžete ich stavbu ďalej rozvinúť alebo doplniť.I deti predškolského veku sa vedia zabrať do jednej činnosti na desiatky minút. Osvedčili sa nám guľôčkové dráhy, do ktorých sú deti priamo zapálené a nevnímajú okolie. S magnetickou guľôčkovou dráhou si deti postavia skutočne veľké a prepletené ihrisko rúrok, do ktorého spustia guľôčku. Niektoré deti fascinuje cesta guľôčky a vracajú ju na štart znovu a znovu, iné zase rady zostavujú dráhu pre valiacu sa guľôčku. 

Ako ďalej pre skúsených staviteľov?

Magnety majú ideálnu pevnosť pre ľahkú montáž rôznych ako dvojrozmerných, tak i trojrozmerných konštrukcií. Každá súprava SmartMax má návod, ktorý vám ukáže základy magnetických javov, naučí vás spôsoby ako posilniť štruktúry, naučí vás budovať veže alebo mosty a starostlivo vám predstaví stavebné projekty od jednoduchých až po veľmi náročné. Deti potom s vašou pomocou isto zapoja vlastnú fantáziu a vymyslia vlastné nápadité zostavy.

SmartMax: Stavebnica pre skúsených staviteľov

Pri stavaní záleží hlavne na šikovnosti malého staviteľa. Pokiaľ už stavebnica SmartMax nestačí, je ideálnou voľbou jej veľký brat stavebnica GeoSmart. Táto stavebnica je určená pre deti od 6 rokov a ponúka nekonečné staviteľské a herné možnosti.

 

Online obchod
Zdieľať
Kateřina Hrubešová Kateřina sa stará o Facebookovú stránku Agátinho sveta, je tiež autorkou mnohých článkov Agátinho blogu. Skúma vlastnosti našich hračiek do najmenšieho detailu. O získané poznatky sa delí v pravidelných rubrikách, ktoré sú súčasťou našich newsletterov.