Potrebujete poradiť? 0940 052 867 Po - Pia 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodná stránka Mamin blog Ako nadchnúť malé deti pre obliekanie?

Ako nadchnúť malé deti pre obliekanie?

Agáta TV 20. 9. 2023 5 minút
Tereza Kotilová
Chladné dni sa s príchodom septembra neodvratne blížia a s nimi aj zložitejšie obliekanie a hnevanie sa pri každom nezvládnutom zipse. A čo potom šnúrky alebo rôzne cvočky, tie tiež dokážu pekne potrápiť, nejedného drobca. Preto sme pre vás natočili v rámci Agáta TV video, kde vám ukážeme, ako aj tie najmenšie deti nadchnúť pre obliekanie a dáme vám tipy na obliekacie hračky, ktoré v tom môžu pomôcť.
 

Oblečte si svoje zvieratká

Žirafa Zia z dielne Lilliputiens má zimný kabátik na zips i pracku. Pod ním navyše ukrýva kapsičku na gombík. Aj tie najmenšie pršteky si na nej tak môžu precvičiť jemnú motoriku. Chlapcom sa možno viac bude páčiť nosorožec Marius, na ktorom si okrem zipsu, pracky a gombíku procvičia tiež topánky na suchý zips, viazanie šnúrok a obliekanie čiapky. 

Skvelý tréning v obliekaní rôznych druhov kabátikov poskytnú Zvieratká v kabátikoch - učíme sa obliekať. Zvieratká sú drevené a každé z nich má kabátik s iným zapínaním. Vďaka tejto hre sa deti naučia používať svoje neohrabané prstíky a manipulovať malými predmetmi a zároveň zábavným spôsobom rozvíjajú svoje motorické schopnosti.

Obliekacie bábiky

Kto by nepoznal papierové obliekacie bábiky. Vystrihnete si bábiku s oblečením a podľa počasia či nálady ju obliekate. V Agátinom svete okrem tejto papierovej klasiky nájdete aj magnetickú verziu - Obleč Lilli, ktorá je oproti svojej papierovej alternatíve nezničiteľná a môžete ju používať stále dookola. Tak čo vyberiete?


👇 Omrknite ďalšiu inšpiráciu na Agáta TV 👇

Online obchod
Zdieľať
Tereza Kotilová Píšem pre vás inšpiratívne články na Agátin blog. Také články, ktoré vám pomôžu s výberom hier, hračiek a pomôcok pre vaše deti. S veľkou radosťou niektoré hračky z Agátinho sveta osobne testujem v praxi, a to pod odborným dohľadom mojej dcéry Rozálie.