Štvrtok 28.9. je štátny sviatok v ČR. Vaše objednané zásielky budeme expedovať 29.9.
Potrebujete poradiť? 0940 052 867 Po - Pia 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodná stránka Mamin blog 11 tipov, čím naplniť adventný kalendár

11 tipov, čím naplniť adventný kalendár

Tipy na vianočné darčeky a tvorenie 9. 11. 2022 5 minút
Tereza Kotilová
Rozhodli ste sa tento rok pre tvorbu adventného kalendára so všetkým, čo k tomu patrí? Dali ste prednosť domácej výrobe, adventný kalendár je hotový, a teraz už len premýšľate, čím ho naplniť, aby vaše deti s otvorením každej malej zásuvky skákali od radosti po plafón. Pozrite sa na originálnu a overenú inšpiráciu z našich radov, teda z radov mamičiek. Veríme, že si medzi našimi tipmi vyberie skutočne každý.
11 tipov, čím naplniť adventný kalendár

Ako spoločne s deťmi
vyrobiť adventný kalendár už viete. Teraz už len zostáva naplniť ho presne tým, čo majú vaše deti najradšej. To viete najlepšie len a len vy, ale pokiaľ by ste chceli tento rok malú obmenu, alebo hľadáte niečo skutočne originálne, čo predchádzajúce roky vaše deti v kalendároch neobjavili, prinášame vám niekoľko našich overených tipov, čím robíme radosť našim deťom my, mamy z Agátinho sveta. Veríme, že aj vaše deti budú nadšené.
 

1. Farbičky pre malých kreatívcov

Máte doma malého umelca? Potom mu určite urobí veľkú radosť nová farbička na každý deň, s ktorou bude môcť tvoriť svoje umelecké diela. Skvele sa pre princíp adventného kalendára hodia temperové farby, ktoré sa krásne zmestia všade. Dobre uschovať sa dajú aj prstové farby alebo gélové trblietky v tubách.
 

2. Puzzle na každý deň

Rozdeliť jeden obrázok puzzle do 24 krabičiek bude veľké napínavé dobrodružstvo. Pokiaľ máte puzzle s viac dielikmi, potom do niektorého okienka môžete dať viac dielikov naraz. Ale v Agátinom svete nájdete puzzle presne s 24 dielikmi a máte vystarané. Odporúčame puzzle zložiť a odoberať od stredu, nech nemá dieťa bezprizorné kúsky, ale môže hneď s každým dňom nadväzovať.

Agátin tip: Presne 24 dielikov má aj nádherné pozorovacie puzzle s motívom rozprávok od značky Janod alebo roztomilé mačacie puzzle od značky Djeco.

Tip do adventného kalendára - puzzle

3. Samolepky

Snáď každé dieťa si rado lepí samolepky úplne všade. Chlapci si ich radi lepia na bicykel, dievčatá zasa skrášľujú svoje zápisníky. Vyberte samolepky s tematikou, ktorá vaše deti baví a uvidíte, ako budú nadšené.

Agátin tip: Poznáte podlahové samolepky? Máme v Agátinom svete presne také, ktoré sa zmestia do adventného kalendára vrátane dreveného vozidla.

Podlahové samolepky "Nalep a choď"
 

4. Pečiatky

Rovnako dobre sa do každého adventného kalendára vojdú jednotlivé pečiatky. Prvý deň môžete pridať navyše atramentový vankúšik, nech sa môžu deti ihneď pustiť do veselého pečiatkovania.


 

5. Obľúbené figúrky

Tu sa môžete zamerať presne na vek vášho dieťaťa či na jeho záujmy. Pre úplne najmenšie deti odporúčame gumové zvieratká na prvé hranie aj ohryzkávanie. Väčšie dievčatká potom určite ocenia obľúbené figúrky Djeco Tinyly, chlapci zase skôr pirátov a rytierov Djeco Arty Toys z chlapčenských herných svetov.

Čím naplniť adventný kalendár - postavičky z herných svetov Tinyly  

6. Pexeso

​​​Pexeso milujú deti v každom veku. A aj to sa dá ukryť do jednotlivých dní adventného kalendára. V Agátinom svete opäť nájdete pexesá s 24 dielikmi, ktoré vám budú presne pasovať do dvadsiatich štyroch okienok adventného kalendára. Väčšie deti by mohlo baviť originálne pucleso z dielne Kreslíkárna, ktorú tvoria tri veľmi nadané mamičky.

Tip, čím naplniť adventný kalendár - Pucleso
  

7. Tetovačky

Nech je leto alebo zima, potetované ruky našich malých detí sú stále v kurze. Hárky tetovačiek môžete rozstrihať na jednotlivé obtlače a každý deň si potetovať voľnú časť tela. Pod vianočným stromčekom potom budete mať malého šťastného potetovanca.


 

8. Doplnky k vláčikodráham

Ak máte vo vašom adventnom kalendári trošku väčšie priehradky, môžete ich naplniť doplnkami k vláčikom. Pokiaľ chcete mať iba vláčikový adventný kalendár, tak odporúčame kúpiť nejakú celú menšiu súpravu vláčikov a tú rozdeliť na dieliky. Pokiaľ sú to len výplne niektorých dní, môžete kúpiť samostatnú lokomotívu, signalizáciu prejazdu alebo trebárs jednotlivé diely koľají.

Agátin tip: Nezabudnite, že značka BRIO vám v túto vianočnú dobu prináša príjemnú zľavu 15 % na všetky produkty, čo možno využiť práve pri nákupe darčekov do adventného kalendára.

Tip, čím naplniť adventný kalendár - Doplnky k vláčikodráham
  

9. Šperky a talizmany

Aj malé slečny sú veľkými parádnicami a nejednému chlapčekovi určite pomôže malý talizman napríklad pri dlhšom odlúčení jedného z rodičov kvôli pracovnej ceste. Tieto prívesky a talizmany u nás nájdete v drobných darčekoch.
 

10. Abeceda

Učia sa vaše deti práve abecedu? Poďte im to spríjemniť a pripravte do každého okienka adventného kalendára pár písmeniek z abecedy. Môžu tam navyše nájsť obrázky na vymaľovanie pasujúce práve k vybraným písmenkám. Môžete siahnuť po pečiatkach abecedy, alebo trebárs po hravej a farebnej magnetickej abecede.


 

11. Rozprávky a citáty

Máte doma deti, ktoré viac túžia po kúzelnom príbehu plnom napätia a dobrodružstva, alebo odrastenejšie deti, ktoré prahnú po rozume do života? Naplňte im adventný kalendár originálnou rozprávkou či citátom pre každý deň.

Tipy, čím naplniť adventný kalendár

Našli ste medzi našimi tipmi inšpiráciu, ktorú ste hľadali? Potom nás sledujte ďalej a verte, že do Vianoc vám ešte množstvo inšpirácie nielen na tvorenie s deťmi prinesieme.
Online obchod
Zdieľať
Tereza Kotilová Píšem pre vás inšpiratívne články na Agátin blog. Také články, ktoré vám pomôžu s výberom hier, hračiek a pomôcok pre vaše deti. S veľkou radosťou niektoré hračky z Agátinho sveta osobne testujem v praxi, a to pod odborným dohľadom mojej dcéry Rozálie.