Potrebujete poradiť? 0940 052 867 Po - Pia 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodná stránka Mamin blog Tipy na hry a hračky pre deti od 3 rokov

Tipy na hry a hračky pre deti od 3 rokov

Tipy pre výber hier a hračiek 3. 9. 2023 4 minúty
Tereza Kotilová
Trojročné dieťa už často dosť dobre vie, čo chce, čo ho baví a zaujíma. My rodičia ale chceme nájsť takú hru či hračku, ktorá dieťa bude teraz baviť, ale súčasne nechá pootvorené dvierka na rozvoj jeho predstavivosti aj do budúcnosti. Pozrite sa, aké hry a hračky pre deti okolo troch rokov volíme my v Agátinom svete a inšpirujte sa pri výbere darčeka k akejkoľvek príležitosti.

Tipy na hry a hračky pre deti od 3 rokov

Tipy na tvorenie pre malých umelcov

V tomto veku je dobré začať v deťoch rozvíjať kreatívne myslenie, k čomu sa vám môžu hodiť niektoré naše kreatívne pomôcky. Na začiatku bude dobré skúsiť pečiatky Aladine či prstové farby, s ktorými sa deti príjemne uvoľnia, popustia uzdu svojej fantázii a užijú si množstvo zábavy. V kombinácii oboch môžu deti tvoriť originálne obrázky, kreatívne sa vybúriť a ešte precvičiť prstíky.

Tip na originálny darček: Prstové farby

Pokiaľ sú vaše deti vášnivými umelcami a skutočne radi tvoria, skúste nejakú našu kreatívne výtvarnú súpravu, ktorá veríme, že bude baviť i vás rodičov. Výsledné diela môžu slúžiť ako pekná dekorácia detskej izbičky.

Tip na originálny darček: Výtvarná súprava Djeco

Tipy na zábavu pre malých hercov a herečky

V tomto veku deti rady predvádzajú svoje zručnosti a prednášajú naučené básničky či rozprávajú obľúbené rozprávky. Možno sa v nich práve teraz rozvíja herecký potenciál. A aj keby nie, zábava z hrania divadla je vždy veľká a zapojiť sa do nej môžu všetci členovia rodiny.  

Rozhodli ste sa deťom kúpiť originálne bábkové divadielko? Potom vám môžeme jednoznačne odporučiť českú značku Marionetino, za ktorou stojí úsilie manželov Drdlových. Vlastné bábkové divadlá vyrábajú viac než 13 rokov. Vývoj a výrobu tejto tradičnej hračky pojali moderným spôsobom a začali vyrábať kartónové divadlá. Bábky, kulisy a rekvizity sú vysekávané z vysokokvalitnej knihárskej lepenky. Použitím tohto pevného, odolného a ekologického materiálu získavajú bábky dokonalú potlač.
Tip na originálny darček: Bábkové divadlo Marionetino

Tipy pre malých milovníkov puzzle

Deti, ktoré sú skôr pokojnejšej povahy, naopak vyhľadávajú koncentrovanejšie aktivity, v ktorých nachádzajú poriadok. Skladanie puzzle patrí medzi ne. Rovnako tak ale dokáže zaujímavé puzzle s viacerými dielikmi upokojiť i to najväčšie trojročné akčné dieťa. Okrem príjemného relaxu, ktorý deti pri skladaní oceňujú, ponúkajú puzzle skvelú príležitosť na rozvoj vnímania detailov i celku. Puzzle totiž rozvíjajú koordináciu ruka-oko, jemnú motoriku a predstavivosť. Dieťa hrou získava skvelú skúsenosť do života. Trénuje pinzetový úchop, učí sa triediť puzzle podľa tvaru, veľkosti a farby. Nezabudnite, že deti rady skladajú puzzle v kolektíve s niekým ďalším, učia sa navzájom spolupracovať a majú z výsledku radosť.

Ak chcete s deťmi skladať pekné a kvalitné puzzle, ale ešte ich navyše i prekvapiť niečím navyše, vyberte hmatové puzzle s kožúškami vyobrazených zvieratiek od obľúbenej značky Janod. Veľmi obľúbené sú tiež puzzle od značky Djeco. Chcete puzzle ako darček a zažiariť originalitou? Potom kúpte puzzle do vody.

 

Tipy na stavebnice pre malých staviteľov

Poznáte firmu Quercetti a jej unikátne stavebnice, ktoré rozvíjajú logické myslenie a tvorivú inteligenciu detí? Ide o taliansku spoločnosť, ktorá sa môže pochváliť viac ako 60-ročnou tradíciou výroby hračiek. Inšpiráciu k tvorbe nových stavebníc čerpajú priamo od detí, a možno práve preto sú tak úspešní.
 
Pre trojročných odporúčame vyskúšať stavebnice Georello, ktoré rozvíjajú motoriku, tvorivosť, fantáziu, a tiež precvičujú detskú trpezlivosť. Zo základných dielikov si postavíte podložku, na ktorú deti umiestňujú farebné ozubené kolieska. Ak sú umiestnené správne, po zatočení kľukou sa sústava koliesok roztočí. Stavebnice sú vzájomne kompatibilné.

Nesmieme zabudnúť zmieniť magnetické stavebnice SmartMax, ktoré bavia deti i v tomto veku. Stavebnice podporujú detskú tvorivosť, zlepšujú manuálnu zručnosť, rozvíjajú plánovanie i konštrukčné zručnosti, posilňujú priestorovú predstavivosť a schopnosť riešiť problémy. Napriek tomu, že sa môže zdať deťom stavebnica kúzelná, je založená na základných fyzikálnych princípoch, ktoré môžete dieťaťu pri hre so stavebnicou názorne načrtnúť. Každá súprava SmartMax obsahuje návod s vysvetlením magnetických javov a prevedie vás prvými stavebnými projektmi.

Máte doma skôr majstra montéra? Potom bude mať pod stromčekom určite radosť z montážnej stavebnice, ktorá kombinuje prvky náradia a stavebných dielov. Deti si môžu zmontovať čokoľvek, čo im fantázia dovolí. K tejto montážnej hre odporúčame konštruktérske súpravy Brio Builder alebo drevené stavebnice BricoKids od Janodu.

Tip na originálny darček: Stavebnica BRIO builder
 

Tipy na nápadité hračky pre malých rušňovodičov

Bez vláčikov by nebolo detstvo. Niekedy sa nám, rodičom, zdá, že deti nemajú trpezlivosť a pri ničom nevydržia. Vláčiky však majú na väčšinu detí kúzelný vplyv. Hneď ako majú k dispozícii vláčiky, dokážu sa na dlhé hodiny zabaviť stavaním koľají, mostov, tunelov, zostavovaním a vozením predlhých vlakových súprav. Prirodzene tak ani nevnímajú, že práve vďaka hraniu s vláčikmi trénujú svoju priestorovú predstavivosť. Vláčiky sú ideálnym darčekom pre vašich malých milovaných rušňovodičov.

Prečítajte si, ako ich vybrať, v našom špeciálnom článku.


 

Tipy pre zapálených kuchárov

Nechceme deti zbytočne rozdeľovať na dva odlišné svety, modrý a ružový. Nemálo dievčatiek sa s chuťou hrá s vláčikmi a veľké množstvo chlapčekov sa cíti dobre vo svete varenia a pečenia. Pre tých, ktorých svet fantázie sa hemží nežnými princeznami, či ktorí majú radosť z toho, keď pre druhých môžu pripraviť chutný obed alebo výbornú desiatu, máme, samozrejme, rad tipov na drevené kuchynky a iné kulinárske novinky.

Ak túži váš trojročný drobec po kuchynke, prečítajte si, ako ju vybrať, v našom článku.

Tipy na hry a hračky: Drevená kuchynka
 

Tipy pre milovníkov drevených hračiek

Drevené hračky nikdy nevyjdú z módy. Oproti hračkám plastovým, vo väčšine prípadov vydržia oveľa dlhšie a sú i vzhľadnejšie na pohľad. Hodia sa teda okrem hrania aj ako dekorácia detskej izbičky

Trojročné detičky sú doslova ako huby. Absolútne samozrejme vstrebávajú každý poznatok, každú skúsenosť. Hneď ako objavia určitý princíp, idú rýchlosťou svetla k vyššej a vyššej náročnosti. Sotva objavia nové možnosti tvorenia, býva ich fantázia nezastaviteľná a ich výtvory úplne originálne. Preto by trojročným šikovníkom mohla pod stromčekom urobiť radosť logická priestorová hra inšpirovaná indiánskymi totemami. Ponúka mnoho úloh na riešenie a súčasne slúži ako pestrá drevená stavebnica.

Nezabudnite prezrieť naše novinky medzi drevenými hračkami, ktoré sme vám tento rok novo predstavili v našej ponuke. Ide trebárs o značku Grimm's, ktorá zásobuje trh detských hračiek fantasticky kreatívnymi kúskami. Všetky hračky tejto značky sú zábavne farebné, ekologické, vysokokvalitné a bezpečné. Hračky nie sú lakované, ale sú ošetrené zdraviu neškodnými a šetrnými materiálmi, ako je olej a vosk. Výhodou tohto ošetrenia je aj to, že pri stavaní všelijakých výplodov detskej fantázie jednotlivé diely nekĺžu.  

Tipy na hry a hračky: Veľká dúha Grimm's

Tipy na zábavu pre milovníkov spoločenských hier

Aký darček urobí radosť vždy? Nová spoločenská hra, ktorá pritiahne celú rodinu k jednému stolu a spríjemní tak spoločne strávený čas. Tu sú naše tipy na troch horúcich favoritov tohtoročných pre trojročné detičky.


Tipy na hry a hračky: Hra zberu zo záhradky Vilac

Tak čo, vybrali ste? Veríme, že pre vás bola naša inšpirácia prínosná a výber hier a hračiek pre vaše trojročné detičky bude teraz jasnou a príjemnou záležitosťou.

Online obchod
Zdieľať
Tereza Kotilová Píšem pre vás inšpiratívne články na Agátin blog. Také články, ktoré vám pomôžu s výberom hier, hračiek a pomôcok pre vaše deti. S veľkou radosťou niektoré hračky z Agátinho sveta osobne testujem v praxi, a to pod odborným dohľadom mojej dcéry Rozálie.