Potrebujete poradiť? 0940 052 867 Po - Pia 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodná stránka Mamin blog Kúzelný svet vláčikov

Kúzelný svet vláčikov

Tipy pre výber hier a hračiek 1. 9. 2023 4 minúty
Tereza Kotilová
Herné svety patria medzi obľúbenú zábavu našich detí. Môžu sa skrze ne a svoju bujnú fantáziu preniesť do svojich detských príbehov. Často do týchto pútavých príbehov vtiahnu aj nás rodičov, a to sa potom rozbieha zábava na plné obrátky. V tomto prípade hovoríme o kúzelnom svete vláčikov, ktorý poznáte možno už z vašich detských rokov. Tak či tak, s drevenými vláčikmi dozaista rozbehnete to pravé dobrodružstvo.

BRIO - Kúzelný svet vláčikov

Drevená vláčikodráha by nemala chýbať v žiadnej detskej izbičke. Je obľúbenou hračkou chlapcov aj dievčat a nesporne sú z nich unesení aj tatkovia a niektoré mamičky. Čo môže byť krajšie, než hrať sa spoločne na rušňovodiča a uháňať na vysnívaný výlet prekrásnou krajinou? Hra s vláčikodráhou, okrem iného, rozvíja jemnú motoriku, predstavivosť, priestorovú orientáciu vašich detí a zároveň aj ich logické myslenie.

Podľa Kristýny, zakladateľky Agátinho sveta a mamy 3 detí, sú na trhu traja tradiční kvalitní výrobcovia drevených vláčikodráh a jeden nový nádejný. "Maxim, Bigjigs a Brio sú tradičné a osvedčené značky. Každý výrobca má svoje kvality. Maxim má výborné koľaje a skvelý výber výhybiek, zatáčok a závor. Bigjigs vyrába zaujímavé vagóniky, neopomína dievčenské prevedenie. Brio vyrába veľmi kvalitné silné elektrické lokomotívy, ktoré zvládnu i horský kopec. V r. 2017 sme objavili novú nemeckú značku Hape. Oceňujeme, že jej dizajnéri sa skutočne zamýšľajú nad tým, čo deti baví, a tvoria nápadité mašinky a doplnky ku koľajam. "

Ako sa hrať s drevenými vláčikmi?

Je to jednoduché – premyslite plán jazdy, rozložte koľaje inštalujte doplnkové prvky a vypustite vláčik do terénu. Môžete použiť klasické rovné diely od 5 do 22 cm, kruhové či ohybné súčasti, rôznorodé výhybky, spletité križovatky, dobrodružné mosty, tie najtemnejšie tunely a vyhliadkové nadjazdy, úsek so závorami alebo točňu. Hra bude tak dobrodružná, ako si ju sami vymyslíte. Fantázii sa medze nekladú.

A ako sa hrať s drevenými vláčikmi všetci spoločne sa môžete pozrieť na našom videu.

Kúzelný svet vláčikov

Vláčikodráhy v súprave pre začiatočníkov aj náročných rušňovodičov

Nechcete kupovať jednotlivé dieliky a dúfať, že vám vyjde pekná dráha? Dávate prednosť stavaniu podľa plánika? Potom zvoľte celý komplet vláčikov a máte istotu funkčnosti a rýchlej jazdy bez vykoľajenia. Pokiaľ s vláčikmi začínate, odporúčame základný komplet pre malých železničiarov od Bigjigs. Postavíte ľahko dráhu v tvare osmičky a jazdíte po nekonečnej trase. Táto súprava obsahuje lokomotívu, tri vagóniky, samostatne stojace domy, stromy, autá a postavičky.

Pre náročnejších rušňovodičov je ideálna vláčikodráha veľká s výhybkami, mostom a nástupišťom od obľúbenej značky BRIO. Mosty sú skvelá zábava, vláčik prudko stúpa do kopca, prechádza nad krásnym údolím po meste a sviští nadol z kopca do stanice.

Chcete kombinovať jazdu vláčikov s jazdou autíčok a iných motorových vozidiel? Potom stavte na komplet s vidieckou cestou od Bigjigs, ktorý obsahuje dokonca aj autodráhu. Prepojením drevenej vláčikodráhy a autodráhy získate ďalšie herné možnosti a variabilitu skladania.

Vláčikodráhy pre malé slečny

Mysleli ste si, že vláčikodráhy sú iba chlapčenskou hrou? Predtým možno, dnes rozhodne nie! Hneď ako vaše dievčatá objavia vláčikodráhu v tvare osmičky pre malé princezné, nebudú sa už chcieť hrať s ničím iným. Všetky doplnky sú ladené do príjemných dievčenských pastelových farieb, ktoré zaujmú oko každej malej slečny. Dievčenskú súpravu možno rovnako ako iné komplety rozšíriť o súpravu vláčikov. Tri krásne kráľovské vagóniky v úžasných odtieňoch ružových a fialových farieb odvezú spanilú princeznú do svojho paláca. 

Vláčikodráhy pre malé slečny

Príslušenstvo k vláčikom

Ku všetkým vláčikodráham v našej ponuke pasujú rôzne ďalšie diely aj vagóny a lokomotívy, ktoré možno dokúpiť samostatne. Stačí vybrať presne to, čo pasuje do vašich príbehov a práve vám v doterajšej zostave chýba. Bude to signálna stanica s výhybkou alebo snáď žeriavové prekladisko?


Nezabudnite, že značka BRIO si pre vás opäť nachystala 15% zľavu na všetky produkty, a to až do konca januára 2024. Tak si vyberte.

Zľava 15 % na vláčiky BRIO

Online obchod
Zdieľať
Tereza Kotilová Píšem pre vás inšpiratívne články na Agátin blog. Také články, ktoré vám pomôžu s výberom hier, hračiek a pomôcok pre vaše deti. S veľkou radosťou niektoré hračky z Agátinho sveta osobne testujem v praxi, a to pod odborným dohľadom mojej dcéry Rozálie.