Potrebujete poradiť? 0940 052 867 Po - Pia 9:00 - 15:00
0
Košík

Nechajte sa previesť
svetom hračiek

Cena:
Predajne:
Príznak:
Ocenenie:
Rozvíja:
Typ hračky:
Určené pre:
Vek:
Vyrobené v Európe:
Vymazať filter
Potrebujete poradiť?
Linda Hodková

Marionetino

Všetky deti milujú rozprávky. Malé deti rady počúvajú rozprávanie rozprávok od rodičov či prarodičov. Staršie deti, ktoré zvládajú čítanie, nechávajú popustiť uzdu svojej fantázii a oživujú rozprávkové príbehy vo svojich predstavách. Nech už sú deti malé, či o niečo väčšie, všetky sa chcú stať rozprávkovými hrdinami a poraziť zlo dobrom. Bábkové divadlá im pomáhajú preniknúť hlbšie do deja. Divadlo totiž umožňuje rozprávačovi aj divákom kedykoľvek do deja vstúpiť a ovplyvniť ho. Pri rozprávaní rozprávky rozprávač zapája svoju fantáziu, učí sa improvizovať, komunikovať s publikom aj kreatívne myslieť. Deti si počas hrania s bábkovým divadlom obohacujú slovnú zásobu a prehlbujú medziľudské vzťahy. 

Za českou firmou Hyperion stojí úsilie manželov Drdlových. Vlastné bábkové divadlá vyrábajú viac ako 13 rokov. Vývoj a výrobu tejto tradičnej hračky pojali moderným spôsobom a začali vyrábať ako drevené, tak kartónové divadlá. Bábky, kulisy a rekvizity sú vysekávané z vysokokvalitnej knihárskej lepenky. Použitím tohto pevného, odolného a ekologického materiálu získavajú bábky dokonalú potlač. O grafiku jednotlivých komponentov aj celého divadla sa postarala výtvarníčka Lenka Procházková.

V ponuke firmy Hyperion nájdete okrem kompletných divadiel tiež jednotlivé bábky, bábkové súpravy, kulisy, rekvizity a scenáre. Scenáre slúžia na pripomenutie deja rozprávky. Ich súčasťou sú pracovné prílohy a alternatívny dej rozprávky. Zatiaľ čo pracovné prílohy preverujú pozornosť detí pri sledovaní bábkového predstavenia, alternatívny dej rozprávky (tzv. rozprávka naruby) prináša zvrat celého deja. Rovnaké rozprávkové postavičky zažívajú všetko inak. Tiež koniec rozprávky je iný a pre znalcov rozprávok snáď aj úplne prekvapivý.

Všetky bábky majú obojstrannú potlač. Vodia sa pomocou drevených či plastových tyčiek. Manipulácia s bábkami je veľmi ľahká. Zvládnu ich obsluhovať deti od troch rokov.
 
Chcem vedieť viac

Agátine najobľúbenejšie bábkové divadlá

Zobrazujem 1 - 24 z 26
< 1