Potrebujete poradiť? 0940 052 867 Po - Pia 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodná stránka Mamin blog Didaktické a logické hry Djeco pre malých aj veľkých

Didaktické a logické hry Djeco pre malých aj veľkých

Tipy pre rodičov školákov 27. 10. 2023 3 minúty
Tereza Kotilová
Obľúbenú francúzsku značku Djeco netreba predstavovať. Patrí medzi obľúbencov na trhu s detskými hračkami a hrami. V tomto článku vám predstavíme 4 rady zábavných vzdelávacích hier, ktoré budú vaše deti baviť. Navyše sa pri nich niečo nové naučia či precvičia už osvojené zručnosti.

Didaktické a vzdelávacie hry Djeco

Primo Ludo 

Rad prvých didaktických hier Djeco pre tie úplne najmenšie deti už od 2,5 roka do cca 4 rokov, ktorý predchádza radu Eduludo. Deti sa v týchto vzdelávacích hrách naučia poznávať farby, tvary alebo čísla. Záleží, ktorý variant zvolíte. Karty vo všetkých hrách sú plastové, teda vcelku odolné a ľahko umývateľné v prípade potreby.

Eduludo

Rad didaktických hier pre predškolákov a malých školákov približne vo veku od 4 do cca 7 rokov. Deti si vďaka týmto vzdelávacím hrám rozvíjajú rôznorodé predškolské schopnosti – učia sa počítať, spoznávať dĺžky, tvary, farby, učia sa logicky premýšľať, orientovať sa v priestore a mnoho ďalšieho. Hry sú určené vždy pre jedného hráča a jedného rodiča, ktorý pri hre vypomáha.

Djeco Eduludo


Viac konkrétnejšie o hrách Eduludo si môžete prečítať v našom staršom článku – Eduludo hry. Zaujíma vás viac? Prečítajte si podrobnejšie recenzie na dve z hier radu Eduludo – Numerix a Perlix.

Cool School

Rad vzdelávacích hier pre malých školákov približne vo veku od 5 do cca 8 rokov. Deti si pri hraní týchto hier rozvíjajú určité zručnosti, ktoré ich lepšie naučia pochopiť reálny svet. Učia sa logickému a strategickému mysleniu formou hry.
 
Cool School – Malá tržnica – Učíme sa nakupovať


Zaujíma vás viac? Prečítajte si podrobnú recenziu na hru Cool School – Malá tržnica.

Sologic

Rad logických hier pre školákov približne vo veku od 7 do cca 99 rokov. Hry Sologic učia deti nielen trpezlivosť, ale tiež logické uvažovanie nad hrou i strategické myslenie. 

Zaujíma vás viac? Prečítajte si podrobnú recenziu na hry Cubissimo a Polyssimo.



Veríme, že vám toto rozdelenie pomôže lepšie sa orientovať v didaktických a vzdelávacích hrách obľúbenej značky Djeco. Kompletný prehľad týchto hier vrátane podrobných pravidiel na stiahnutie nájdete tu.

Online obchod
Zdieľať
Tereza Kotilová Píšem pre vás inšpiratívne články na Agátin blog. Také články, ktoré vám pomôžu s výberom hier, hračiek a pomôcok pre vaše deti. S veľkou radosťou niektoré hračky z Agátinho sveta osobne testujem v praxi, a to pod odborným dohľadom mojej dcéry Rozálie.