Potrebujete poradiť? 0940 052 867 Po - Pia 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodná stránka Mamin blog Cestovné hry, ktoré deti zaručene zabavia

Cestovné hry, ktoré deti zaručene zabavia

Tipy pre výber hier a hračiek 13. 6. 2023 4 minúty
Tereza Kotilová
Cestovanie s deťmi nemusí vždy vyjsť podľa našich ideálnych plánov. Všetci rodičia veľmi dobre vedia, že hneď ako dieťa prestane baviť pozorovanie plynúcej cesty za okienkom, začne vystrájať. Chcete takejto situácii predísť? Vybavte sa na vašu ďalšiu cestu zábavnou hrou, ktorú využijete iste aj mimo dopravný prostriedok. Pripravili sme pre vás niekoľko tipov, ako deti zabaviť pri cestovaní.Zábava do batôžteka: Kartové hry

Výhoda kartových hier je, že sú skladné, takže sa dajú zobrať aj na peší výlet do batôžteka. A navyše sa dajú hrať naozaj kdekoľvek bez väčších príprav. Jednoducho sadnete a hráte.

Veľmi obľúbená je kartová hra Čarodejnice od francúzskej značky Djeco. Hra je určená pre malé čarodejnice vo veku od 5 rokov. Z vlastných skúseností však vieme, že ju zvládnu aj čarodejnice o trošku mladšie, pravidlá sú totiž skutočne jednoduché. Párkrát si hru s deťmi zahráte a potom už hrajú samostatne. "U nás táto hra baví nielen deti, ale aj dospelých. Deti si hru vozia na akcie s kamarátmi, mali ju i na škole v prírode. Opakovane sme ju v tejto alebo pirátskej verzii dávali ako darček ďalším deťom a vždy mala hra veľký úspech.", hovorí Kristýna, mama troch školopovinných detí a zakladateľka Agátinho sveta.  

Poznáte Tip top klap? Tak pri tejto kartovej hre sa náramne zasmejete. Úlohy, ktoré je v hre potrebné splniť, sú doslova bláznivé. Ale o to väčšia je detská chuť sa do nich s veľkou vervou pustiť. A čo potom, keď pozorujú, ako si s úlohami poradíme my dospeláci. To je sranda dvojnásobná. Verte, že pri tejto hre z vás minimálne na chvíľu odpadnú starosti všedných dní a skvelo sa odreagujete. Odporúčame hrať s deťmi od 6 rokov.

Ak hľadáte kartovú hru pre deti školského veku, siahnite po Spiacich kráľovnách. Tu už je potrebné poriadne sa zamyslieť a zvoliť správnu stratégiu v hre. Kartová hra je zábavná, dobre sa hrá a k tomu ešte krásne vyzerá. Nečudovali by sme sa, keby ste si ju vytiahli z šuplíka vášho dieťaťa aj s partiou dospelých. Hodí sa proste pre každého.


Ak ste doma veľkými fanúšikmi kartových hier, využite naše výhodné balíčky, ktoré obsahujú vždy tri kartové hry, a to 2+1 gratis alebo 2 kartové hry a držiadk na karty zdarma.

Výhodné balíčky kartových hier 2+1 gratis

Tip: Nenechajte si ujsť toto video, v ktorom vám naša Jana predstaví päť kartových hier Djeco. Jana je veľmi skúsená hráčka a veľmi dobre vie, ktoré kartové hry zabavia na cestách najlepšie. 

  

Hry na deravé cesty: Magnetické hry

Hľadáte cestovnú hru, ktorá sa pri každej jame alebo prudšom zabrzdení nerozsype? Potom vyberajte magnetické hry z našej širokej ponuky všehochuti. Ideálnym spoločníkom na dlhšie cestovanie budú magnetické knihy a kufríky, ktoré sú plne vybavené magnetmi najrôznejších tvarov a farieb. Deti môžu zapojiť fantáziu a tvoriť napríklad svoju predstavu o mieste, kam cestujú, alebo využijú priložené kartičky s predlohou a skladajú konkrétny obrázok. Rozvíjajú tak svoj zmysel pre detail a priestorovú orientáciu. Zároveň podporujú svoje motorické zručnosti.

A čo takto zaspomínať a zahrať si staré dobré lode? Tak šup pre štvorčekovaný papier, ceruzku do ruky a pustite sa do toho... Ale kdeže. Máme pre vás cestovnú verziu Magnetickej námornej bitky, ktorá vám hru maximálne uľahčí a zahrať si ju s vami na cestách zvládnu už deti od 4 rokov.

Cestovné hry, ktoré zapoja mozog: Hlavolamy

Chcete, aby sa dieťa naozaj ponorilo do hry a trošku sa zamyslelo? Rad hlavolamových hier pre jedného hráča SMART games je na to ako stvorený. Hlavolamy sú určené pre deti aj dospelých, pobavia sa pri nich všetky vekové kategórie. Môžete vyberať z rôznych variantov.


Všetky hry majú niekoľko úrovní obtiažností a v každej obtiažnosti je niekoľko variantov rébusov. Takže na nejakú dobu je o zábavu postarané. Ak by ste nemohli hlavolam vyriešiť, nebojte sa, riešenie je súčasťou. Avšak, nič vám nenahradí ten pocit, keď zapeklitú hádanku rozlúštite sami!

Máte tipy na cestovné hry, ktoré u vás na deti zaručene fungujú? Podeľte sa s nami v našej facebookovej skupine Agátin inšpiratívny kútik a inšpirujte ostatných rodičov, ktorí práve takúto hru hľadajú.

Online obchod
Zdieľať
Tereza Kotilová Píšem pre vás inšpiratívne články na Agátin blog. Také články, ktoré vám pomôžu s výberom hier, hračiek a pomôcok pre vaše deti. S veľkou radosťou niektoré hračky z Agátinho sveta osobne testujem v praxi, a to pod odborným dohľadom mojej dcéry Rozálie.