Potrebujete poradiť? 0940 776 194 Po - Pia 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodná stránka Mamin blog BRIO: Švédska tradícia a výborná kvalita drevených vláčikov

BRIO: Švédska tradícia a výborná kvalita drevených vláčikov

Tipy pre výber hier a hračiek 5. 10. 2022 3 minúty
Kateřina Hrubešová
Pod značkou BRIO vám predstavujeme švédsku firmu, ktorá sa zaoberá výrobou drevených hračiek. História značky BRIO začína v roku 1884 v Osby, kde pán Ivar Bengtsson v 18 rokoch začína s predajom pletených košov. Jeho podnikaniu sa darí, a tak v roku 1907 vzniká prvá hračka – drevený koník. Postupne jeho sortiment rastie a hračky sa stávajú jeho dôležitou súčasťou.

Tradičná švédska značka BRIO - drevené vláčiky pre každé dieťa

Tradičná švédska značka BRIO

Z výrobkov spoločnosti BRIO sú na českom trhu najobľúbenejšie vláčikodráhy a ich príslušenstvo. Práve táto značka začala vyrábať drevené vláčiky a dráhy ako prvá na svete. V roku 1958 predstavila miniatúrnu drevenú železnicu s niekoľkými súpravami vláčikov a príslušenstvom, ktorá zožala úspech po celom svete. Všetky deti zatúžili po drevenej vláčikodráhe BRIO. A tak sa pôvodne malý rodinný podnik rozrástol do veľkej globálnej spoločnosti s pobočkami po celom svete. V roku 2019 oslávila spoločnosť 130 rokov od založenia.

BRIO si zakladá nielen na prémiovej kvalite, ale tiež na filozofii ohľaduplnej k prírode. Od roku 2014 sú všetky drevené hračky vyrábané z FSC certifikovaného dreva. To znamená, že všetko použité drevo na výrobu finálneho produktu pochádza zo zodpovedne spravovaných lesov a je možné dohľadať jeho pôvod. Pre značku BRIO je tiež charakteristická dlhá trvanlivosť, s ktorou sa hračky dedia z generácie na generáciu.

Vláčikodráhy BRIO
 

Súpravy vláčikodráh BRIO pre začiatočníkov

Ideálne na začiatok je vybrať niektorú zo súprav, v ktorej nájdete koľaje, vláčiky, závory, rušňovodiča a dokonca i tunel. Veľmi obľúbená je súprava Brio - Vláčikodráha veľká s výhybkami, mostom a nástupiskom, ktorá obsahuje diely na zostavenie dlhej dráhy koľají s vyvýšenými úsekmi. V našej ponuke nájdete tiež menšiu Brio súpravu - Vláčikodráha s policajným vlakom. Deti s nadšením oceňujú predovšetkým to, že súčasťou tejto súpravy sú malé figúrky policajta a zlodeja.


 

Mašinky BRIO idú s dobou

Mašiniek nie je nikdy dosť! Značka BRIO nezostáva pozadu, ba naopak vždy posúva latku dopredu. Pôvodné tradičné motorové vláčiky doplňujú vlakovú súpravu na diaľkové ovládanie, s ktorou zažijete akčnú jazdu vpred a vzad. Lokomotíva má tiež svetelné a zvukové efekty, čo prinesie deťom skutočný zážitok z hry s vláčikmi. Ovládať ju možno tiež pomocou tlačidla priamo na mašinke, čo poteší najviac malé deti. Ako pohon potrebujete 2 batérie AAA.

Novinkou medzi vláčikmi na baterky je parná lokomotíva s realistickými parnými efektmi, svetlom, nákladným vozidlom a nákladom. Vodu do lokomotívy doplníte nákladom z nákladného vozidla. Sledujte, ako z komína vychádza bezpečná para na dotyk a užívajte si zážitok z hry.

BRIO vláčiky na elektrický pohon

Obľúbená je elektrická lokomotiva, ktorá sa nabíja cez USB. Vagóniky dokáže ťahať po koľajisku približne deväťdesiat minút. Mašinka jazdí vpred i vzad, pred ničím sa nezastaví, strmo stúpa do kopca a zvláda prudké zjazdy s ľahkosťou. Veľkou výhodou je, že nie je potrebné neustále kupovanie nových batérií. Vláčik večer dobijete cez USB kábel a druhý deň máte vláčikodráhu pripravenú na ďalšiu divokú jazdu.
 

 

Doplnky k dreveným vláčikom BRIO

Drevenú vláčikodráhu môžete rozširovať i o doplnky a príslušenstvo. V ponuke Agátinho sveta nájdete výhybky, stanice, tunely a ďalšie rôzne veci. Tým sa stáva z vláčikodráhy úžasná hračka, pri ktorej je zaručené, že sa k nej deti budú neustále vracať. Hneď ako postavia svoju vysnívanú dráhu, dokážu sa hrať celé hodiny a dni. Doplnky sú veľmi obľúbené, pretože pozdvihnú hru s vláčikmi na ďalšiu úroveň. Navyše je to krásny darček, ktorý urobí skutočnú radosť!


 

Húú húú, vezieme vám zľavu 15 %

Nezabudnite, že môžete až do konca januára 2023 využiť príjemnú zľavu 15 % na všetky vláčikodráhy, vláčiky aj príslušenstvo značky BRIO. To je veľmi milý vianočný darček, že? Užite si zľavu aj spoločnú zábavu!Značka BRIO vie, že hra je dôležitá pre rozvoj a tvorivosť detí, ale veľakrát i dospelých. A to je dôvod nikdy sa neprestávať hrať.
 
Online obchod
Zdieľať
Kateřina Hrubešová Kateřina sa stará o Facebookovú stránku Agátinho sveta, je tiež autorkou mnohých článkov Agátinho blogu. Skúma vlastnosti našich hračiek do najmenšieho detailu. O získané poznatky sa delí v pravidelných rubrikách, ktoré sú súčasťou našich newsletterov.
NAJŠIRŠÍ VÝBER
KREATÍVNYCH HRAČIEK V SK
ZDRAVOTNÁ NEZÁVADNOSŤ
VŠETKÝCH HRAČIEK
POŠTOVNÉ ZADARMO
PRI NÁKUPE NAD 65 €