Potrebujete poradiť? 0940 052 867 Po - Pia 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodná stránka Mamin blog Brio Builder – dokonalé drevené montážne stavebnice

Brio Builder – dokonalé drevené montážne stavebnice

Tipy pre výber hier a hračiek 30. 10. 2020 3 minúty
Kristýna Křížová
Pri výbere hračiek a stavebníc pre deti je potrebné byť náročný. Nie je prečo dávať svojim deťom stavebnicu, ktorá sa čoskoro rozbije, ktorej dieliky do seba nezapadajú alebo napr. naopak nejdú rozdeliť. Stavebnica, z ktorej deti postavia len jednu vec a ktorá ďalej neumožňuje rozvíjať fantáziu, nestojí za nič. Ak hľadáte pre deti konštrukčnú, montážnu stavebnicu z dreva, na ktorú sa môžete spoľahnúť, vyberte švédsku značku Brio, ktorá je o. i. dodávateľom hračiek pre švédsku kráľovskú rodinu. Nie je predsa žiadny dôvod, prečo by vaše deti nemali mať rovnako kvalitné hračky, ako švédske princezné a princovia...Bezpečnosť, kvalita, fantázia a rozvoj pre vaše deti

Švédska firma Brio, existujúca už viac ako 130 rokov, mala vždy za základ kvalitu materiálov, prevedenie i nápaditosť a dôvtip – skratka na to, čím sa obvykle odlišujú škandinávski výrobcovia od zvyšku sveta. Drevené konštrukčné stavebnice radu Brio Builder sú vyrobené z dvoch materiálov:
  • drevo: Brio používa výhradne bukové drevo, ktoré je tvrdé, pevné a neláme sa. Jednotlivé diely sú perfektne vyhladené, a teda úplne bezpečné. Všetko bukové drevo, ktoré firma Brio používa na výrobu svojich hračiek, pochádza výhradne z európskych lesov, ktoré majú certifikáciu FSC – sú obnoviteľné a pri rúbaní stromov nedochádza k ničeniu unikátnych biolokalít.
  • plast: tam, kde je to potrebné či zmysluplné, dopĺňa Brio drevené diely plastovými súčasťami, ako sú spojky, kolesá pre dopravné prostriedky, montážne náradie a pod. Tieto spojovacie dieliky otvárajú deťom omnoho širšie možnosti hrania so základnými drevenými súčasťami. V plaste, ktorý používa Brio, samozrejme, nenájdete ftaláty ani žiadne iné nebezpečné látky. Naopak, typ plastu, ktorý používa Brio, sa používa o. i. tiež v lekárstve.
Drobnosťou (v úvodzovkách), ktorú oceníte ako vy, rodičia, tak i, samozrejme, vaše deti, je fakt, že Brio hrá férovo: po otvorení balenia na vás nečaká množstvo prázdneho vzduchu a v kúte sa krčiace malé vrecko s dielikmi. Naopak, škatuľa je tak veľká, ako najväčší dielik v nej.


 

Hráme sa a rozvíjame sa na mnoho spôsobov

Každá súprava montážnej stavebnice Brio obsahuje stavebné dieliky, náradie a príručku s nápadmi pre vytvorenie najrôznejších výrobkov. Deti sa tak môžu inšpirovať, ale čoskoro zistia, že z každej súpravy možno postaviť omnoho väčšie spektrum výtvorov. Za pomoci nástrojov a farebných skrutiek a matiek môžete zostaviť čokoľvek od žeriavu, vrtuľníka, lokomotívy, stavebných strojov až po zložitejšie konštrukcie či dopravné prostriedky poháňané motorom na batérie. So setom Record & Play môžu deti zaznamenávať a prehrávať vlastné zvuky, a zostaviť tak napr. veselého hovoriaceho robota. Vďaka pohybovým a zvukovým prvkom dostane hra úplne nový rozmer a malí inžinieri môžu naplno rozvinúť svoju predstavivosť a fantáziu. Na stránkach nášho e-shopu nájdete pri každej súprave stavebníc na stiahnutie navyše i maľovanky na vytlačenie.


 

Prečo deťom vybrať drevenú konštrukčnú stavebnicu?

Stavanie rôznych strojov a vozidiel má pre deti omnoho viac výhod, než len prosté využitie voľného času. Najmä v dnešnej dobe, keď sa nám veľakrát zdá, že tablety a ďalšie elektronické prístroje získavajú prevahu nad svetom takým, aký sme ho doteraz poznali, sa manuálne hranie stáva stále dôležitejším. Súčasným deťom chýbajú príležitosti, ako rozvíjať svoju manuálnu zručnosť a jemnú motoriku (ktoré sú tiež spoluzodpovedné za rozvoj reči a odstránenie logopedických chýb). Svet fantázie, ktorý sa na deti valí z obrazoviek televízii a počítačov, nemôže nikdy byť tak bohatý – a pre každého individuálne tak jedinečný – ako jeho vlastný svet fantázie.

Stavaním a hraním deti naplno prežívajú svoje detstvo a získavajú zručnosti a skúsenosti, ktoré sú kľúčové pre ich ďalší rozvoj. Dodajme, že kontakt s prírodným materiálom je i pre väčšie deti, ktorým sú tieto stavebnice určené, veľmi príjemný a upokojujúci.

Dřevěné hračky Brio


 
Online obchod
Zdieľať
Kristýna Křížová Kristýna je zakladateľka a duša Agátinho sveta, ktorému dáva smer. Spolu so svojou sestrou Luciou skúmajú tuzemský i zahraničný trh, aby do sortimentu začlenili tie najlepšie hry a hračky. Pretože len hry, hračky, knižky a stavebnice, ktoré vynikajú prínosom pre deti, kvalitou spracovania, bezpečnosťou aj dizajnom môžu do Agátinho sveta. A taký je potom svet, ktorý pre nás tvoria.