Potrebujete poradiť? 0940 052 867 Po - Pia 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodná stránka Mamin blog Tipy na hry a hračky pre deti od 6 rokov

Tipy na hry a hračky pre deti od 6 rokov

Tipy pre výber hier a hračiek 3. 9. 2023 4 minúty
Tereza Kotilová
Tvoriť, premýšľať, baviť sa a objavovať. Ideálne spoločne. Tak by sa dal v skratke popísať život malých školáčikov. Majú mnoho záujmov, všetko radi skúmajú. Pre nás rodičov to je ideálna príležitosť vybrať také hry a hračky, ktoré vyjdú v ústrety ich záujmom a ešte ich ďalej podporia. Trúfame si povedať, že nemálo týchto hier a hračiek si s deťmi s chuťou užijeme i my, dospelí. Takže v tomto článku nájdete nielen tipy na hry a hračky pre deti od 6 rokov, ale zároveň pre celú rodinu.

Tipy na hry a hračky pre deti od 6 rokov

Tvorím si svoj svet

Tvoriť, vyrábať, zdobiť. Dievčatá i chlapci na prahu školského veku tvoria každodenne, spontánne, stále ešte bez zábran, a pritom už často s nemalou dávkou skúsenosti z výtvarnej v škôlke či v krúžku. Vhodný tvorivý darček im tak nielen urobí radosť, ale tiež rozvinie túto ich záľubu. My rodičia tak môžeme dúfať, že deťom chuť tvoriť vydrží o to dlhšie. So vstupom do školy totiž príde aj omnoho väčší nápor zo strany smartfónov či tabletov. Čím dlhšie udržíme deti off-line, tým lepšie. Tak tu je pár tipov, ako to skúsiť.

Tipy na hry a hračky pre deti od 6 rokov - tvorenie

Každého baví iný spôsob tvorenia. Tým, ktorí najradšej kreslia, urobíte veľkú radosť nádherným výtvarným kufríkom od francúzskej značky Djeco, ktorý obsahuje niekoľko druhov veľmi kvalitných pasteliek, fixiek, voskových pasteliek a pod.

Slečnám, ktoré si rady tvoria svoj romantický a fantazijný svet okolo seba, môžete vybrať veľkú kreatívnu súpravu, ktorá im v tom pomôže. Pokiaľ vaše malé slečny dávajú prednosť skutočným výrobkom, ktorými si môžu ozdobiť izbu či ich napr. zavesiť na kľúče, vyberte niektorú zo súprav francúzskej značky Avenue Mandarine, napríklad výrobu lapača snov či prívesku na kľúče.

Tipy na hry a hračky pre deti od 6 rokov - kreatívne súpravy

Premýšľame a smejeme sa spoločne

Hra je zábava a tiež život nanečisto a to je na nej skvelé. Pre spokojný rodinný život sú spoločná zábava a smiech zásadné. Doma by teda nemala chýbať aspoň jedna svižná, vtipná a originálna spoločenská hra, ktorú sa s chuťou zahráte aj v deň, keď sú všetci unavení. Uvidíte, ako vám napríklad nakupovanie roztomilých potvoriek v hre Monster Park zdvihne náladu!

Večer, cez víkend alebo na dovolenke zase býva skvelá príležitosť otvoriť väčšiu spoločenskú hru. Spoločne s deťmi sa ponoríme do príbehu, do vzdialenej doby, vžijeme sa do postáv a hráme (sa). Veľkej obľube sa teší napr. hra Ticket to ride junior, v ktorej deti stavajú železnice.


 
Stolná hra Superfarmár je výborným darčekom pre každú príležitosť. Nie je len zábavná, ale aj veľmi poučná, prekvapivo logická aj strategická. Vedie deti k počítaniu, predvídaniu a plánovaniu. Navyše učí deti zvládať emócie. Deti sa ju naučia ľahko hrať a veľmi skoro prepadnú kúzlu tejto hry.

Rozumiem svetu okolo seba

Malí školáčikovia sú dychtiví po poznaní. Túžia porozumieť svetu okolo seba. Každý má svoje záujmy, často veľmi konkrétne a špecifické. Niekto sa veľmi zaujíma o ľudské telo, iný o vesmír, ďalší zase o techniku. Nám rodičom tým deti príjemne uľahčujú prácu pri výbere hier, hračiek a darčekov. Pre malé vedkyne a vedcov môžete vybrať niektorú z experimentálnych súprav.

Tipy na hry a hračky pre deti od 6 rokov - experimentálne súpravy

Väčšine detí urobí tiež radosť magnetická tabuľa s časťami ľudského tela od značky Janod. Vďaka priloženým kartám s popismi sa naučia pomenovávať najdôležitejšie orgány a časti kostry. Malí technici zase ocenia lunárne vozidlo na diaľkové ovládanie, ktoré si sami môžu zostaviť z magnetickej stavebnice GeoSmart. Tieto vzdelávacie súpravy deti bez sporu zabavia. Počítajme však s tým, že sa na nás rodičov znesie rad zvedavých otázok. Neberme to ako "otravovanie", ale naopak ako fajn príležitosť odovzdať deťom niečo zo svojich znalostí a podeliť sa s nimi o ich záujem. 

Tipy na hry a hračky pre deti od 6 rokov - magnetická tabuľa ľudské telo


Máte vaše tipy na hry a hračky pre deti od 6 rokov? Zdieľajte ich s ostatnými v našom Agátinom inšpiratívnom kútiku.

Online obchod
Zdieľať
Tereza Kotilová Píšem pre vás inšpiratívne články na Agátin blog. Také články, ktoré vám pomôžu s výberom hier, hračiek a pomôcok pre vaše deti. S veľkou radosťou niektoré hračky z Agátinho sveta osobne testujem v praxi, a to pod odborným dohľadom mojej dcéry Rozálie.