Agátka pre vás pečie internetové sušienky , aby vám uľahčila nakupovanie. Používaním webu súhlasíte s ich použitím.
Nová séria Agáta TV 2021 - sledujte
Potrebujete poradiť? 0940 776 194 Po - Pia 9:00 - 15:00
0
Košík
Úvodná stránka Mamin blog Ako vybrať vianočné darčeky pre deti od 12 rokov?

Ako vybrať vianočné darčeky pre deti od 12 rokov?

Tipy na vianočné darčeky pre deti 9. 12. 2020 2 minúty
Kristýna Křížová
Baviť sa s kamarátmi, prijímať a zvládať výzvy a hľadať si svoj štýl – tak by sa dal v skratke popísať životný štýl našich násťročných. Skúsme my rodičia, nájsť priesečník medzi týmito záujmami detí a tým, že im chceme ponúknuť čo najviac aktivít off-line. Pozrite sa na naše tipy a nájdite medzi nimi inšpiráciu pre svojich teenagerov.

Bavíme sa off-line

Puberta sa blíži míľovými krokmi a lákadlá internetu sú mocné... "Spoločenským hrám som veľmi vďačná za to, že mi pomáhajú udržať deti čo najviac off-line. Keď spolu hráme hru, všetky telefóny idú na bok a sme spolu tu a teraz. Veľkú radosť mám tiež z toho, že i bez prítomnosti dospelých sa veľké deti dokážu hraním klasických hier dobre zabaviť. Na každý víkend či dovolenku s kamarátmi vozíme špeciálnu tašku plnú hier, s ktorými sa naši puberťáci s kamarátmi potom po večeroch hrajú," ponúka svoju skúsenosť Kristýna, zakladateľka Agátinho sveta a mamička troch odrastajúcich detí (11, 13 a 15 rokov).

Medzi hry, ktoré môže spoločne so svojimi deťmi s pokojným srdcom odporučiť, patrí netradičná hra na komiksovú tému či obľúbená deduktívna párty hra Krycie mená. Keď hrá Kristýna len so svojimi dvoma dcérami, užívajú si elegantnú hru Azul s motívmi portugalských dekoratívnych dlaždíc. Že ide o dobrú hru, dokazuje i nemecké prestížne ocenenie Hra roku 2018, ktoré Azul získal.

Krásna je aj hra Sagrada, v ktorej však nádherne maľované portugalské dlaždice vymeníme za farebné vitráže katedrály Sagrada Familia v Barcelone.

Tvorím si svoj štýl

Hľadanie svojho štýlu a experimentovanie s ním je v tomto veku dôležité – všetci sme si tým sami prešli. Skúsme preto deťom ponúknuť tvorivú aktivitu, v ktorej môžu svoju chuť byť osobití uplatniť a súčasne rozvíjať svoje kreatívne schopnosti.

Jednou z nich môže byť tvorba vlastného diára, čo je dnes medzi mladými ľuďmi veľmi obľúbená zábava. Skvele k tomu poslúžia diárové pečiatky, ktoré deti samozrejme využijú i pre iné aktivity, ako napríklad tvorbu prianí, originálnych fotoalbumov a pod.

Ak zaujíma vašu dcéru móda, odporúčame súpravu od francúzskeho Djeco, v ktorej si budúce módne návrhárky môžu vyskúšať navrhovanie historických kostýmov. Ďalšou možnosťou je vyskúšať si maľovanie na hodváb v niektorej z dokonale spracovaných súprav opäť od Djeco. Nájdete v nej skutočne všetko, čo pre tvorbu nádhernej šatky potrebujete. 

Prijímam výzvy

Niekedy sa nám rodičom zdá, že teenageri žijú len pre výzvy. Chcú všetko vyskúšať, všetkému sa postaviť. Sú šikovní, majú množstvo znalostí. Skúsme im teda výzvu ponúknuť my, rodičia. Skvele k tomu poslúžia atraktívne znalostné hry, napríklad hra Desiatka. Celkom až osem hráčov môže tipovať správne odpovede na 2000 otázok. Spôsob hrania je celkom zábavný. Originálna oranžovo-čierna krabička obsahuje otázky aj možné odpovede a počítadla bodov pre jednotlivých hráčov. Hru si tak môžete veľmi ľahko vziať so sebou na cesty.

Ak by sme mali vybrať hru, ktorá patrí medzi naše najobľúbenejšie, potom určite nebude chýbať Ticket to Ride. Je to krásne spracovaná hra, ktorá má veľmi jednoduché pravidlá a krásne prevedenie. Skvele sa hodí ako rodinný darček. Zabaví a stmelí rodinu a skvele sa u nej pobavia aj vyspelejšie deti od 6 rokov.

Pokiaľ by vaši puberťáci ocenili skôr výzvu logickú, skúste si zahrať Polyssimo Challenge. Hráči sa snažia na hraciu dosku umiestniť čo najšikovnejšie rôznorodé dieliky. Predtým si však pre ne musia takticky vytvoriť priestor a súčasne neumožniť súperom, aby tento ich priestor zneužili. Táto hra z dielne osvedčené francúzskeho autora abstraktných hier sa ihneď po svojom uvedení stretla s veľkým ohlasom. Veríme, že sa teda môže páčiť aj vašim deťom.

 

Hľadáte tipy na vianočné darčeky pre menšie deti? Tu sú:

Online obchod
Zdieľať
Kristýna Křížová Kristýna je zakladateľka a duša Agátinho sveta, ktorému dáva smer. Spolu so svojou sestrou Luciou skúmajú tuzemský i zahraničný trh, aby do sortimentu začlenili tie najlepšie hry a hračky. Pretože len hry, hračky, knižky a stavebnice, ktoré vynikajú prínosom pre deti, kvalitou spracovania, bezpečnosťou aj dizajnom môžu do Agátinho sveta. A taký je potom svet, ktorý pre nás tvoria.
NAJŠIRŠÍ VÝBER
KREATÍVNYCH HRAČIEK V SK
ZDRAVOTNÁ NEZÁVADNOSŤ
VŠETKÝCH HRAČIEK
POŠTOVNÉ ZADARMO
PRI NÁKUPE NAD 65 €