Potrebujete poradiť? 0940 052 867 Po - Pia 9:00 - 15:00
0
Košík

Nechajte sa previesť
svetom hračiek

Cena:
Predajne:
Príznak:
Ekologický výrobok:
Rozvíja:
Typ hračky:
Určené pre:
Vek:
Vyrobené v Európe:
Vymazať filter
Potrebujete poradiť?
Linda Hodková

Quercetti

Prvé roky detí sú rozhodujúce pre osvojenie základných zručností a znalostí, ktoré zásadným spôsobom ovplyvnia ich ďalší vývoj. Quercetti prináša hračky, ktoré hľadáte! Jedná sa o vysoko kvalitné hračky, ktoré rozvíjajú logické myslenie a tvorivú inteligenciu detí. Jedným zo spôsobov, ako sa s deťmi dôvtipne hrať, naučiť ich samostatne sa zabaviť, predstavujú mozaiky Fantacolor. Skladanie farebných mozaík je tradičná rozvíjajúca hra, ktorú vrelo odporúčajú pediatri aj logopédi. Pri tvorbe mozaík sa totiž rozvíja nielen jemná motorika, ale aj koncentrácia, vnímanie detailu či fantázie.

Iné možnosti kreatívneho hrania ponúka stavebnica Georello. Zo základných dielikov si postavíte podložku. Na podložku deti umiestňujú farebné ozubené kolieska (u trojročných detí ide o úlohu precvičujúcu jemnú motoriku a trpezlivosť). Ak sú umiestnené správne, po zatočení kľučkou sa sústava koliesok roztočí. Stavebnicu možno dopĺňať ďalšími sadami Georello. Všetky stavebnice Georello rozvíjajú jemnú motoriku, trpezlivosť, fantáziu aj schopnosť logického myslenia. Pre mladších konštruktérov je určená stavebnica Georello Toolbox s krásnou brašnou na uloženie dielikov stavebnice. Táto didaktická hračka získala cenu Národného združenia pre nadané deti v USA. Ďalšie americké ocenenie, a to "Najlepšia náučná hračka roka", získala stavebnica Discovery Car. Deti s ňou vidia doslova pod kapotu auta: vidia (a predovšetkým samy testujú), ako fungujú valce, prevodovka, kľukový hriadeľ a pod.

Spoločnosť Quercetti myslela aj na malých konštruktérov, ktorí milujú montážne stavebnice typu Merkur. Stavebnica je uvedená pod názvom Tecno, kde skrutky, matičky a ďalšie príslušenstvo je uspôsobené malým detským prštekom. Deti podľa návodu alebo svojej fantázie skrutkovaním vytvárajú obrázky na doske. Akonáhle získajú trochu skúseností, môžu začať stavať obrázky aj do priestoru a dosku využiť len ako plochu na státie. Na túto montážnu stavebnicu nadväzuje sada Tecno Toolbox, ponúkajúca ďalšie možnosti stavania a skrutkovania a navyše úložný box, ktorý akoby vypadol z ockovej dielne! Stavebnica Tecno rozvíjajúca jemnú motoriku a manuálnu zručnosť, priestorovú predstavivosť a konštrukčnú kreativitu.

Quercetti je talianska spoločnosť, ktorá sa môže pochváliť viac ako 60 ročnou tradíciou výroby hračiek. Spoločnosť založil v roku 1950 Alessandro Quercetti a túto rodinnú firmu naďalej vedú jeho potomkovia. Firma Quercetti sídli v Turíne, kde sa všetky hračky navrhujú, vyrábajú aj balia. Majitelia majú tak celú výrobu plne pod kontrolou. Inšpiráciu k tvorbe nových hračiek a stavebníc čerpajú od detí. Zaujímajú sa o to, čo deti s hračkou môžu robiť, ale aj o to, čo môže hračka urobiť pre deti. Na prvom mieste je samozrejme bezpečnosť a kvalita hračiek. Nepodceňujú kvalitné spracovanie, pretože dlhá životnosť hračiek zabezpečí, aby sa s nimi deti mohli dlho hrať. Stavebnice a vzdelávacie hračky Quercetti sa deťom len tak neomrzia. Ešte v dospelosti budú na svoje obľúbené hračky z detstva spomínať.

Chcem vedieť viac

Agátine najobľúbenejšie stavebnice a mozaiky

Zobrazujem 1 - 24 z 35
< 1