Potrebujete poradiť? 0940 052 867 Po - Pia 9:00 - 15:00
0
Košík

Nechajte sa previesť
svetom hračiek

Cena:
Predajne:
Príznak:
Počet hráčov:
Rozvíja:
Typ hračky:
Určené pre:
Vek:
Vyrobené v Európe:
Vymazať filter
Potrebujete poradiť?
Linda Hodková

4bambini

Spoločnosť 4bambini založila v roku 2005 Táňa le Moigne, súčasná riaditeľka českej a slovenskej pobočky medzinárodnej firmy Google, pri rodičovskej dovolenke so svojím synom. Veľmi dobre si uvedomovala, že syna je dôležité už od malička zahŕňať materinskou láskou a starostlivosťou, ale tiež dôsledne viesť a vychovávať. Namiesto toho, aby syna Arsena neustále napomínala, prikazovala a zakazovala, vymyslela vzdelávacie spoločenské hry 4bambini.

Ako prvá vznikla hra Nešpáraj sa v nose! alebo Etiketa pre deti. S touto hrou si najmenšie deti pripomenú základy slušnosti a medziľudskej komunikácie alebo základy stolovania a osobnej hygieny. Dozvedia sa, ako sa správať na verejných priestranstvách, v prírode či k zvieratkám, aj ako v spoločnosti ostatných zaobchádzať s mobilnými telefónmi.

Na hru o slušnom správaní nadviazala ďalšia didaktická hra Dávaj bacha! alebo Bezpečný štart do života. Ako rodičia nemôžeme deti neustále ochraňovať. Je dôležité je viesť k samostatnosti. Nebezpečenstvo číha na každom rohu, a preto je nutné mu predchádzať. Kartičky s obrázkami ilustrátorky Jany Fernandes - Paichlovej, ktoré sú súčasťou tejto hry, priblížia dieťaťu omnoho lepšie nebezpečnú situáciu, ktorá by mohla nastať. Deti sa naučia nevyhnutnej opatrnosti, dozvedia sa, na čo si dať pozor pri hraní, športovaní, pri kontakte s nebezpečnými alebo neznámymi látkami, u koho hľadať pomoc, ale aj ako sa chrániť pred nástrahami internetu. Edíciu detských vzdelávacích hier 4bambini dopĺňa hra o tolerancii a rešpektovaní iných: Vadí nevadí! alebo Nie sme všetci rovnakí.

Výnimočný koncept detských hier 4bambini, ktorý si svojou schopnosťou odovzdávať zrozumiteľne nadčasové, ale veľmi dôležité témy, získal renomé doma aj v zahraničí. Po dvanástich rokoch sa rozhodla Táňa le Moigne 4bambini odovzdať do rúk Kristíny Krížovej a Lucie Vlčkovej, zakladateliek obchodov Agátin svet, ktorý sa už dvanásty rok tiež zameriava na podporu hravého rozvoja detí. Zmien sa dočkali tiež všetky didaktické hry 4bambini, a tak v našej ponuke nájdete 4bambini novej generácie v krásnom novom dizajne, ktorého autorom je výtvarník Martin Šojdr, ktorý tiež stojí za vizuálnou podobou Agátinho sveta.
Chcem vedieť viac

Agátine najobľúbenejšie didaktické hry

Zobrazujem 1 - 5 z 5